Yıldızlı Projeler Yarışması 2019 İçin Son Gün!

steponline 03 Mart 2019 0
Yıldızlı Projeler Yarışması 2019 İçin Son Gün!

Yıldızlı Projeler Yarışması 2019

IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü ve Yıldız Teknopark işbirliği ile  “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 11.sini düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması proje alımlarına 14 Ocak 2019 tarihinde başladı.

Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin, akademisyenlerin projelerinin ve start-upların hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmada, geçtiğimiz 10 senede 144 farklı üniversiteden toplamda 1890 proje başvurusu alındı. Yıldızlı Projeler Yarışması, 2019 döneminde de pek çok yenilik ile kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini, akademisyenleri ve start-upları bekliyor.

18 Nisan 2019 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden ve girişimcilerden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanacak. Ayrıca Final Günü’nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak.

Yıldızlı Projeler’de kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek. Bilişimden makinaya; enerjiden sağlığa; elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecek; sektöre, insanlığa hizmet edecek olan en güzel projeler seçilerek hayat bulması için desteklenecek.

Ön değerlendirmeyi geçen finalist projeler 12-15 Nisan tarihinde sunum teknikleri, arge, inovasyon ve girişimcilik konulu 2 günlük eğitim alacaklar. Yıldızlı Projeler Yarışması’nda finalist projeler ise YTÜ Teknopark bünyesinde yer alan Prototip Atölyesi ve Türkiye’nin en büyük Kuluçka Merkezindeki ofisleri kullanma hakkı elde edecekler. YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin vereceği danışmanlık hizmeti sayesinde, projeler, KOSGEB, TÜBİTAK ve Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi gibi teşviklerden yararlanmak için rakiplerinin bir adım önüne geçecekler. Sürpriz ödüllerin de olacağı Yıldızlı Projeler Yarışması’nda her sene olduğu gibi bu sene de maddi destek verilecek. Yıldızlı Projeler Yarışması’na başvurmak için yapmanız gereken tek şey yildizliprojeler.com adresindeki başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak.

Başvuru için son tarih 3 Mart 2019.

UNUTMA ! Sen de kendini geleceğin başarılı girişimcileri arasında görmek istiyorsan bu yarışma tam sana göre.
Yıldızlı Projeler Yarışması ile ”Fikrini Geleceğe Taşı!”.

Leave A Response »