Baybars Altuntaş Kimdir

steponline 13 Mayıs 2013 3
Baybars Altuntaş Kimdir

Baybars Altuntaş Kimdir?

1970 İstanbul doğumlu olan Baybars Altuntaş; Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu. Henüz üniversitede 3. Sınıf öğrencisi iken 1992 yılında Deulcom International’ı kuran Baybars Altuntaş; üniversite 2.sınıf öğrencisiyken 1991 yılında da Türkiye Franchising Derneği’nin kuruluşunu yaparak Türk ekonomi dünyasında çok ses getiren bir çalışmaya imza attı. Henüz üniversite öğrencisiyken geliştirdiği özgün eğitim modeli ile kuruluşunu yaptığı Deulcom International ‘Eurowards En Hızlı Gelişen 3.Türk Markası’ olarak ekonomi dünyasında yerini aldı.

Türkiye’de ‘İnnovasyon Yaratan 40 Patron’dan biri seçilen ve hayat hikayesi TRT tarafından belgesel olarak yayınlanan; sivil toplum çalışmalarına da çok önem veren Altuntaş ; Girişim Konseyi Başkanlığı görevini tamamladıktan sonra; Beyoğlu Güzelleştirme Derneği Başkanlığı görevi sırasında gerçekleştirdiği ‘Beyoğlu : Girişim Vadisi’ projesi Dünya Gazetesi tarafından Sivil Toplum Girişimciliği Ödülü’ne layık görüldü ve ödülü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından kendisine verildi.

Her yıl onlarca üniversitede  verdiği ‘Sıfırdan Nasıl Patron Olursunuz? konulu konferansı ile Türkiye çapında binlerce üniversite öğrencisine hitap eden Altuntaş, pek çok sivil toplum kuruluşu tarafından da çeşitli ödüllere layık görüldü. İzmir Yeni Asır Yayın Grubu tarafından da Girişimcilik Gurusu ilan edildi. Girişimcilik Gurusu olarak İzmir’de verdiği konferansa yüzlerce kişi dinleyici olarak katıldı.En son Kıbrıs’ta Yılın Girişimcisi seçilen Altuntaş’a ödülü KKTC Cumhurbaşkanı Talat tarafından kendisine verildi.

spot-fotolar

ABD Başkanı Barack Obama’nın 26 – 27 Nisan 2010 tarihlerinde Beyaz Saray’da düzenlediği ‘ABD Başkanlık Girişimciler Zirvesi ‘ için dünya çapında seçilen ve Başkan Obama tarafından davet edilen 150 girişimciden biri oldu.

ABD’de düzenlenen zirvede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ınABD Başkanı Barack Obama’ya yazdığı mektubu götüren Altuntaş’ı , ABD Başkanı Barack Obama Zirvenin açılış konuşmasını yapmadan evvel bizzat kabul etti.Mektubu Altuntaş’tan elden teslim alan Obama , zirvenin açılış konuşmasında Başbakan Erdoğan’a ve Türk Ulusuna bu mektup dolayısıyla teşekkür etti ve 2.Zirvenin Türkiye’de düzenleneceğini bildirdi.

CNN International’ın, söz konusu zirvenin değerlendirmesini 60 ülkeden 250 katılımcı arasında Washington stüdyolarından canlı yayında sadece Baybars Altuntaş’la yapması , Türkiye için önemli bir tanıtım oldu.

Ülkemizde  eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına yabancı dil ve kariyer eğitimlerini tüm Türkiye’ye yayarak sektörlerin yetişmiş personel açığını kapatırken bölgesel istihdam sürecine de önemli katkılar koymayı hedefleyen Altuntaş; kurucusu olduğu Deulcom International markasını dinamik yatırımcılarla beraber franchising sistemiyle tüm Türkiye’ye yayılma çalışmalarını bizzat yürütmekte.

Baybars Altuntaş, evli ve 2 çocuk babası.

Baybars Altuntaşın ders verici röportajı için tıklayınız… http://www.stepdergisi.com/dergi/

3 Comments »

 1. Hakan 13 Mayıs 2013, 18:47 - Reply

  Baybars bey’in kitapları inanılmaz etkileyici insanın ufkunu açıyor.

 2. Serap 13 Mayıs 2013, 23:52 - Reply

  Ben iki kitabını da soluksuz okudum. Üçüncü kitabı yazmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Herkese tavsiye ederim.

 3. xcxc 11 Kasım 2013, 22:30 - Reply

  francheise inden uzak durulması gereken birisi benden tavsiye…
  Neden ?
  Mesela;
  -herşey francheise ücretini almaya kadar olabilir desem
  -sonrasında çok acı bir şekilde aslında ortada onca parayı verecek birşey olmadığı anlaşıldı desem
  -eğer bayilik amak gibi bir düşünceniz varsa mutlaka dışarı çıkıp bir sorun desem bu markayı kim biliyo acaba diye,
  -ortada herhangibir sistem yok desem
  – Sistem, cebinizdeki tüm parayı eritmek olabilir desem ?
  – Hayatınız değerliyse bazen bu tip şeylerden veya bazı şahsiyetlerden uzak durmak lazım desem !

Leave A Response »