Fenomenlerin Kendi Satış Mağazalarını Açabilecekleri Yerli Girişim Fenomen Ürünler

steponline 22 Aralık 2020 0
Fenomenlerin Kendi Satış Mağazalarını Açabilecekleri Yerli Girişim Fenomen Ürünler

Ülkemizde E-Ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapan Fenomen Ürünler, sosyal medyanın popüler isimlerine sağladığı çevrimiçi mağaza, satış ve lojistik gibi hizmetleri ile sosyal ticaret kavramına farklı bir bakış açısı getirmeyi planlıyor.

Fenomen isimlerin kendi özel satış mağazalarını kolayca açabildikleri ve mağazaları aracılığıyla özel tasarımlarının yer aldığı baskılı tshirt, sweatshirt, hoodie ve daha birçok farklı ürünü zahmetsizce takipçileriyle buluşturabildikleri dikkat çeken platform, günden güne büyümeye ve yeni isimlerle iş birlikleri yapmaya devam ediyor.

Youtube, Instagram, Twitter, Facebook, Twitch ve TikTok gibi popüler sosyal medya platformlarının tanınan isimlerine kolayca kendi satış mağazalarını açma ve ürünlerini satma fırsatı sunan sosyal ticaret platformunun kurucuları Selim Bahadır Çapak ve Fatih Çapak kardeşler, Fenomen Ürünler’in Influencer’lar ve takipçileri arasında bir köprü görevi kuracağını dile getiriyorlar ve Fenomen Ürünler hakkında açıklamalarına şu şekilde devam ediyorlar:

“Fenomen Ürünler, sıradan bir e-ticaret sitesinden çok Türkiye’nin ünlü Influencer’ları ile takipçilerini bir araya getiren yeni bir sosyal ticaret girişimidir. Dünyada benzerleri olsa da ülkemizde bu tarz bir girişimin olmayışından yola çıkarak, Influencer’lara kolayca kendi mağazalarını açabilecekleri ve ürünlerini satarak ek gelir elde edebilecekleri bir iş modeli, Influencer’ların sıkı takipçileri ve hayranlarına da sevdikleri isimlerin özel tasarımlarının yer aldığı farklı ürünleri satın alabilecekleri ve onları destekleyebilecekleri yenilikçi bir pazar yeri sunmaya çalıştık.

Hem dünyada hem de ülkemizde belli bir popülerliği yakalamış olan birçok yayıncının ek gelir modeli olarak ürün satışına yöneldiği düşünüldüğünde, kendilerine; hiçbir risk almadan kolayca mağaza açma, kendi ürünlerini tasarlama ve satma, ödeme alma, nakliye, satış sonrası destek, iade ve geri ödeme gibi birçok hizmeti ücretsiz olarak sunan Fenomen Ürünler’e olan ilginin önümüzdeki günlerde katlanarak artacağına ve Fenomen Ürünler’in Türkiye pazarının en büyük isimlerinden biri olacağına inancımız tam.”

Farklı kategoriler altında kreatif tasarıma sahip birçok ürünün satışa sunulduğu platformda Yavuz Selim, Yiğit Alp Çavdar, Oğuz Aslan, Deniz Toma, Emre Gül ve daha birçok popüler Youtuber’a ait özel kreasyon, uygun fiyat etiketleriyle tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Alt ve üst giyime ek olarak birçok aksesuarın da satışa sunulduğu Fenomen Ürünler, internet kullanıcılarının hayranlıkla takip ettikleri isimlere ait tasarımlarla, hayatlarını ve yaşam tarzlarını renklendirmelerine de olanak sağlıyor.

Fenomen Ürünler İş Geliştirme Müdürü Can Çevrim de markalaşma yolunda adım atmak isteyen Influencer’lara, sunmuş oldukları yenilikçi iş modellerinin ne gibi faydalar sağlayabileceğini 5 farklı maddeyle şu şekilde özetledi:

“Sosyal E-Ticaret girişimimiz yardımıyla markalaşmak veya adını daha geniş kitlelere duyurmak isteyen tüm Influencer’lar, kendi ürünlerini tasarlamak ve bunları satışa sunmak konusunda bizlere güvenebilirler. Çünkü neredeyse tüm süreci onlar adına sorunsuz ve zahmetsiz şekilde biz yönetiyor olacağız.

Ürün satışlarından ekstra gelir elde etmelerinin dışında Fenomen Ürünler’in Influencer’lara nasıl fayda sağlayacağından da biraz bahsetmek istiyorum.

Marka Farkındalığını Artırma

Takipçileriniz sizin için özel olarak tasarlanan ürünleri giydiğinde veya kullandığında, farklı kullanıcıların da sizi fark etmesini sağlarlar. Bu sayede daha önce erişemiyor olduğunuz bir kitleye erişme şansını yakalar ve farkındalık yaratmış olursunuz.

Marka Bağlılığını Artırma

Takipçileriniz sizinle bir bağ kurduklarını hissetmek isterler. Bu noktada tüketicilerin %82 gibi büyük çoğunluğu promosyon (ücretsiz) bir ürün aldığında markaları çok daha olumlu görmektedir. Bu nedenle yapacağınız kampanyalar ile takipçilerinize ücretsiz birkaç ürün göndermek marka bağlılığınızı artıracaktır.

Takipçi İlişkilerini Geliştirme

Kendi ürünlerinizin satışını yapmak, bir topluluk oluşturma noktasında inanılmaz etkilidir. Çünkü sizin ürünlerinizi kullanmakta olan takipçileriniz, benzer ürünleri kullanmakta olan başka bir takipçi gördüklerinde size olan bağlılıkları daha da artmaktadır. Bu etkiyi daha hızlı yaratma noktasında Influencer’ların kendi ürünlerini kullanmaları ve tanıtımını yapmaları da çok önemlidir.

Marka İmajını Yansıtma

Kendi ürünlerinizin üzerinde yer alacak logolar, görseller, metinler veya tasarımlar markanızın imajını oluşturacaktır. Bu nedenle satışa sunacağınız tüm ürünler markanızın bir uzantısı olarak görülecektir ve baskılar konusunda son söz tamamen sizdedir. Marka değerlerinizle uyumlu olduğunu düşündüğünüz sizi yansıtan her şeyler, marka imajınızı takipçilere yansıtma noktasında en büyük kozunuz olacaktır.

Pazarlama Stratejisini Tamamlama

Halihazırdaki pazarlama stratejinizi tamamlayacak ve farklı bir noktaya taşıyacak olan markalı ürünler sayesinde, düzenleyeceğiniz kampanya ve çekilişler sırasında etkileşimi artırabilir, çok daha fazla yeni takipçiye kolayca ulaşabilir veya ürünlerinizi farklı sosyal medya kampanyalarında kullanabilirsiniz.”

Sosyal medya fenomenlerine ait kişiselleştirilmiş mağazalarda satışa sunulan ürünlere ek olarak, kullanıcıların farklı kategoriler altında özel tasarımlara sahip t-shirt, sweatshirt, hoodie ve farklı birçok ürünü uygun fiyatlarla satın alabilecekleri sosyal e-ticaret platformu, ilerleyen süreçte ürün gamını daha da genişleterek kullanıcılarına benzersiz bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Fenomen Ürünler Hakkında

Fenomen Ürünler, Fenomen isimlerin herhangi bir risk veya maliyet olmadan kendi ürünlerini tasarlamalarını ve satmalarını sağlayan bir sosyal ticaret platformudur. Tasarım aşamasında yardım, üretim ve imalat, tedarik zinciri oluşturulması, farklı ödeme kanalları, dağıtım, müşteri hizmetleri, satış sonrası destek ve iade işlemleri gibi tüm süreçler Fenomen Ürünler tarafından yürütülmektedir. Fenomen Ürünler yenilikçi iş modeli sayesinde tüm Influencer’lara ve girişimcilere E-Ticaretin kapısını sonuna kadar aralamakta ve kendilerine yeni fırsatlar sunmaktadır.

Tüm sorularınız için lütfen Fenomen Ürünler ile iletişime geçin:

[email protected]

www.fenomenurunler.com

 

Leave A Response »