Ömer Abiniz, Ezberbozanları Arıyor..

steponline 17 Ocak 2014 0
Ömer Abiniz, Ezberbozanları Arıyor..

Gençlerin Ömer abisi, Ömer Ekinci’nin önderlik ettiği Usta-Çırak ilişkisiyle gelişimi sağlayan bir Genç Liderlik oluşumu olan 12 Yıldız #Ezberbozanlar projesi ile 2013 yılında ezberleri bozmuştu.

İlk etkinlikte İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet PAKSOY, RB Et Lokantası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bingöl, Kurumsal Girişimci & Yazar Fatmanur Erdoğan ve Eğitimci & Yazar Emrah Altuntecim gibi büyük isimlerle bomba gibi bir etkinlik düzenlemişlerdi.

Ezberbozanlar #2014Yildizlari için başvurular başladı.

2014yildizlari

Peki Nedir Bu 12 Yıldız?

12 Yıldız, kültürümüzde bin yıla yakın bir geçmişi olan “Usta-Çırak” ilişkisi ile, seçilmiş 12 gence yönelik bir yıllık bir gelişim süreci oluşturarak onları her yönden güçlendirmeyi hedefleyen bir sosyal yaklaşımdır. Bu sürecin sonunda bu 12 genci; sosyal yönü güçlü genç liderler haline getirerek onların da kendi çıraklarını yetiştirmeyi hedefleyen genç ustalara dönüştürmeyi amaçlamaktadır.

12 Yıldız bir hedeftir. “Gençler yarınımızdır” basmakalıp yargısını değiştirmek, yerine “Gençler bugünümüzdür ve birbirinden sorumludur” algısına sahip gençleri yetiştirmek üstüne bir hedef…

Sadece kendisinden sorumlu olmayan, yaşadığı ülkenin ve dünyanın farkında olan, eleştirebilen ama şikayet üretmeyen, değiştirmeyi ve daha iyisini yapmayı hedefleyen ve dahası “yapan” gençlerin dünyaya nasıl artı değer üretebileceğini, dünyayı nasıl daha yaşanılabilir, daha güzel bir yer yapabileceğini göstermek istiyoruz.

Son Başvuru 22 Ocak 2014 Akşamı!

30 Aralık 2013’te başlayan başvurular 22 Ocak 2014 Çarşamba günü saat 20.00 ye kadar devam edecek. 25 Ocak 2014 Cumartesi günü yapılacak etkinlikle hem ikinci #Ezberbozanlar etkinliğini gerçekleştirilip hem de 2014 Yıldızlarının açıklanacağı, 2013 Yıldızlarının da görevlerini 2014 yıldızlarına devredeceği bir organizasyonu düzenlenecek.

ezberbozanbasvuru

 

Ayrıca Ömer Ekinci ile röportajımıza buradan ulaşabilirsiniz. ( sayfa 10 )

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: