Girişimciliğin Kalbi Aralık Ayında Ankara’da Atıyor!

steponline 24 Ekim 2016 0
Girişimciliğin Kalbi Aralık Ayında Ankara’da Atıyor!

Girişimcilik dünyasının yapı taşlarından olan Ankara Startup Zirvesi bu sene Bilkent Otel’de 25 Aralık tarihlerinde düzenlenecek.

Bilkent Üniversitesi Young Entrepreneurs Society bu sene onuncu Ankara Start-Up Summit organizasyonunu 25 Aralık 2016 tarihinde Bilkent Cyberpark işbirliğinde ve ODTÜ Teknokent stratejik partnerliğinde Bilkent Otel’de gerçekleştirilecek. Temel amacı gelişme aşamasındaki, profesyonel anlamda yardım almaya hazır, fikirlerine güvenen, hırslı ve istekli üniversiteli girişimcileri yatırımcı karşısına çıkarabilmek olan etkinlik sabah oturumlarında yatırımcıların, başarılı girişimcilerin ve kurumsal şirketleri temsil eden üst düzey yöneticilerin katılacağı panellerden, konferanslardan oluşan oturumlar dizisi şeklinde ilerleyecek. Öğleden sonra ise startuplar sahneye çıkarak yatırım almak ve kendilerini tanıtmak için sahneye çıkacak.

Young Entrepreneurs Society Pazarlama Koordinatörü Tolga Sertaç Turgut, organizasyonun temel amacının ilk gün olduğu gibi bugün de girişimcilik ekosistemine destek vererek, sonu gelmeyecek olan yeniliklerin önünü açmak olduğunu belirtti. Bu iki gün boyunca Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan yarışmacı ve katılımcıların vizyonlarına katkı yapmasını temenni eden Turgut, Türkiye’nin ilk startup etkinliği olan ve üniversite kulüpleri çapında yapılan en büyük etkinlik olan Ankara Start-Up Summit’e katılımın sınırlı sayıda olduğunu belirterek bu heyecana ortak olmak isteyenler için detayların ankarastartup.com adresinde olduğunu ekledi.

ankara-start-up-summit02

Ankara Start-Up Genel Koordinatörü Emre Sarıgedik ise ülkemizin potansiyeline inandığını belirterek gerek yarışmacıların gerek ise katılımcıların bu etkinlikten kendilerine büyük kazanç sağlayacağını belirtti. Sözlerine geçen sene Endeavor, Vestel Ventures, 500 Startups, Revo Capital gibi fonların yanısıra BIC Angels, Galata Business Angels, TR Angels gibi birçok melek yatırım gruplarının yer aldığını ekleyen Sarıgedik, bu sene de geçen senelerde olduğu gibi yeni bir oBilet.com, connected2.me veya anlatsin.com’un bu etkinlikle doğacağını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: