Yıldız’lı öğrenciler Brezilya şampiyonu

Muhammet Emre Altunok 21 Mayıs 2013 0
Yıldız’lı öğrenciler Brezilya şampiyonu

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, bilişim firması Indra Future Minds Competition’un düzenlediği yarışmanın Brezilya’da yapılan finalinde “Akıllı Uyarı Sistemi” projesi ile birinci oldu.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Elektirik-Elektronik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencileri Vildan Nurdağ, Süha Boncukcu ve Necati Cihan Cangöz acil durumlar için tasarladıkları “Akıllı Uyarı Sistemi” ile 12 ülkeden 16 takımın katıldığı ve finali Brezilya’da yapılan yarışmada birinci olmayı başardı.

 

Doğru anlayıp doğru çözümü ürettik
Panoda duyurusunu görüp başvurdukları yarışmaya Şubat ayında kabul edilen öğrencilerden Vildan Nurdağ, “Üçümüz de son sınıfız. Bitirme projelerimiz var. Brezilya’ya gitmeden önceki 4-5 gece sabahlayarak çalıştık.  Tüm öğrenciler olarak son geceye bırakmak gibi bir alışkanlığımız var. Bizim son geceye olan inancımız artık çok daha fazla. Son gece ürettiğimiz çözümlerle jüriden finalde çok fazla beğeni aldık.

 

İtiraz edemediler
Bizi öne çıkaran, problemleri en doğru şekilde anlamak oldu. Diğer takımlar bu noktada bizden daha zayıftı. Gerçek bir şirketin problemi vardı karşımızda. Yani gerçek bir müşteri. Onlara itiraz edemeyecekleri, kusur bulamayacakları bir çözüm sunduk.

 

kaynak:hurriyetkampus

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: