Sosyal yayınevi Kitabyte Açık Beta’ya geçti

steponline 08 Şubat 2014 0
Sosyal yayınevi Kitabyte Açık Beta’ya geçti
Sosyal yayınevi Kitabyte Açık Beta’ya geçti

Hikayelerini veya romanlarını yazıp da yayınlayamayan yazarların kendilerini göstermeleri hedefiyle oluşturulan Kitabyte projesi kapalı test yayınından açık test yayınına geçtiğini duyurdu.

Yaklaşık 1 aydır açık test yayınında olan proje 200’e yakın e-kitap ve binlerce kullanıcıya ulaştı. Form doldurarak değil de bir sosyal ağ hesabı ile kayıt olup giriş yapılabilen Kitabyte sosyal verilerinize göre öneriler sunmasıyla dikkat çekiyor. Kitapların yazı ve resim dışında dosya, harita, video gibi özellikleri de barındırması elektronik kitapların geleceği hakkında fikir vermektedir.

Yazarların eserlerini ister ücretli isterse de ücretsiz yayınlayabildiği platform ihtiyacını gören ekip kullanıcılarına kitapları SMS ile satışa sunuyor. Arada başka aracının olmaması sayesinde yazarların kitaplarını sadece okuyucularına beğendirmesi yeterli oluyor.

Günümüzde elektronik kitapların yüksek maaliyetine karşı böyle bir Onlarca masraf ve yüksek elektronik kitap maaliyeti için böyle bir çözüm e-kitaplarda düşen KDV oranından sonra e-kitap fiyatlarını beklenilen seviyeye çekecektir.

Kitabyte Hakkında
Proje 3 bilgisayar Mühendisi Merter Hami KARACAN, Eymen SÖNMEZ ve Abdullah ŞENER tarafından Nisan 2013’den bu yana geliştirilmektedir. Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu bu 3 arkadaş projeyi Fırat Teknokent bünyesinde Elazığ‘da geliştirmekteler.

İletişim için: 
[email protected]
https://www.kitabyte.com

Genç girişimci arkadaşlarımızı Step Dergisi adına destekler ve başarılarının devamını dileriz.

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: