Nevzat Aydın Kimdir?

steponline 15 Ağustos 2013 0
Nevzat Aydın Kimdir?

Nevzat Aydın, Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek sipariş sitesi olan Yemeksepeti’nin CEO’su ve kurucu ortağıdır. Şirket yakın bir zamanda uluslararası markası Foodonclick.com ile Orta Doğu bölgesine de açılmış olup, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Katar’da hizmet vermektedir.

 

1976 yılında doğan Nevzat Aydın, Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra San Francisco Üniversitesi’nden MBA derecesini almak üzere Silikon Vadisi’ne gitti. Orada e-ticaretteki gelişmeleri inceleme fırsatı bulan Nevzat Aydın, gözlemlerinin sonucu olan “yemeksepeti.com” projesini hayata geçirmek üzere Türkiye’ye döndü.

Yemeksepeti’nin başarısı sonucunda Nevzat Aydın, 2007 yılında Endeavor Derneği Türkiye Ofisi tarafından ‘Endeavor Girişimcisi’,  2010 yılında ise CNBC-e Business dergisi tarafından  “Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi” seçildi. Türkiye’deki girişimciliğe olan katkılarından ötürü ABD Başkanı Barack Obama tarafından 26-27 Nisan 2010’da düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’ne çağırılan dünya çapındaki 150 girişimciden biri oldu. 2011 yılında Ekonomist dergisinin üç bin iş adamı ve iş kadınına yaptığı “2010’un İş İnsanları” konulu araştırmada “Yılın Erkek Girişimcisi” seçildi. 2012 yılında “Yılın Girişimcisi”, 2013 yılında ise “Yılın Melek Yatırımcısı” ve “Yılın Web Girişimcisi” ödüllerine layık görülen Nevzat Aydın, aynı zamanda TNW Turkish Start-up Awards tarafından “En İyi Kurucu Ortak” seçilmiştir.

 

Nevzat Aydın şu anda TOBB Genç Girişimciler Yüksek Kurulu üyesi ve Galata Business Angels kurucu üyeliğinin yanında, Avea Girişimci Kulübü Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.

Nevzat Aydın’ın ilham verici röportajı için tıklayınız. http://www.stepdergisi.com/dergi/

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: