Maşinga ile Artık Arabalar Sahibinden Kiralanıyor

steponline 21 Ekim 2016 0
Maşinga ile Artık Arabalar Sahibinden Kiralanıyor

Türkiye’nin ilk kişiden kişiye araba kiralama platformu Maşinga, arabasını kiralayarak ek gelir elde etmek isteyen araba sahipleriyle kiracıları buluşturuyor.

masinga-web

Girişimci bir fikrin şirkete dönüştüğü Maşinga’da boşta duran arabalarını değerlendirmek isteyen araba sahipleri arabalarını kiralayarak ek gelir elde ediyor. Bu bağlamda araba sahipleriyle araba kiralamak isteyenleri buluşturan sistemde, Maşinga Sigortası kapsamında güvence altına alınan arabaların rezervasyonu online olarak gerçekleşiyor.

Maşinga’nın Ağustos ayında yenileyerek kullanıcılarına sunduğu web sitesi masinga.com üzerinden arabanın kiraya verilmesi ve kiralanması işlemleri yapılıyor. Araba sahipleri tarafından arabaların marka-model bilgileri, fotoğrafları ve müsait olduğu tarihler sisteme kaydediliyor. Yaş, ehliyet ve ceza puanı gibi şartlara uyan kiracılar, araba sahibi onayı ve ödemeden sonra istedikleri aracın rezervasyonunu gerçekleştiriyor. Eğer araba sahibi arabasını sisteme kayıt ederken ‘Anında Rezervasyon’ seçeneğini onayladıysa; kiracı araba sahibinin rezervasyon onayını beklemeden arabayı anında kiralayabiliyor.

Şu an için sadece İstanbul’da hizmet veren Maşinga, ‘Air Model’ sistemi ile havaalanlarında ve ‘Street Model’ ile İstanbul’un tüm semtlerinde araba kiralama imkanı sunuyor. Teslimat için araba sahibi ve kiracı buluştuğunda, araba sahibi kiracının ehliyet ve ruhsatını kontrol ediyor. Aynı şekilde teslim alındığının tespiti için kiralama öncesi ve sonrasında arabanın ve yakıt göstergesinin; günlük km sınırının aşım kontrolü için kilometre göstergesinin fotoğrafı çekiliyor.

Maşinga, arabasından ek gelir elde etmek isteyen araba sahipleri ile ekonomik fiyatlara araba kiralamak isteyen kişileri buluşturan bir platformdur. 2014 yılında Sabancı Üniversitesi’ndeki Sucool Kuluçka Merkezi’nde temelleri atılan ve bir girişim fikri olan Maşinga, 2014 yılında bir şirket olarak faaliyete geçti. 2015 yılında Ahu Serter’den yatırım alan Maşinga, Türkiye’nin ilk kişiden kişiye araba kiralama platformu olarak şu an için sadece İstanbul’da hizmet vermektedir.

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: