İdris Cin Kimdir?

steponline 11 Haziran 2013 0
İdris Cin Kimdir?

İdris Cin Kimdir?

İdris Cin – Biyografi

 

1982 Ordu doğumlu olan İdris Cin, ilk ve orta öğrenimimi derecelerle İstanbul’da tamamlamış olup lisans diplomasını 2006 yılında YTÜ Matematik Mühendisliği’nden almıştır.

 

2005-2011 yılları arasında bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalışan İdris Cin, bu süreç zarfında çeşitli internet girişimlerinde bulunmuş, 2006 yılında yazmaya başladığı kişisel blogunda yeni nesil internet girişimleri üzerine incelemeler ve gelişen internet teknolojileri, internet trendleri üzerine makaleler yayınlamıştır. İdris Cin, bu analiz ve online içerik çalışmalarını 2010 Eylül ayında Girişim Haber’i kurarak profesyonelleştirmiştir.

 

2011 yılı son çeyreğinde aile mesleği olan tekstil sektörüne mecburi geçiş yapan İdris Cin; tekstil gibi zor bir sektörde faaliyet gösteren aile şirketlerini ailesiyle birlikte 2 yılda 5 kat büyütmeyi başarmışlar.

 

Tekstil sektöründeki çalışmalarına ek olarak online içerik çalışmalarına da devam eden İdris Cin; bugün itibariyle Girişim Haber’i ülkemizden en çok tanınan bloglarından birisi, girişimcilik ekosistemimizin ender haber kaynaklarından birisi haline getirmiştir. “Girişim Dünyasının Haber Kaynağı” sloganıyla 2010’da yola çıkan Girişim Haber; bugün itibariyle 30’dan fazla farklı kategoride yayınladığı her haberi on binlerce okuruna ulaştırmakta, girişimci-yatırımcı-stk-kamu-üniversite beşgeninde etkileşimi sağlayan unsur haline gelmektedir.

 

İdris Cin, bu çalışmalarına ilave olarak; bilişim sektörüne yönelik ticari faaliyetlerine, ülkemiz girişimcilik ekosistemimize yönelik çeşitli çalışmalarına da devam etmektedir

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: