Fenerbahçe ve Beşiktaş Hisseleri Çöktü

steponline 27 Haziran 2013 0
Fenerbahçe ve Beşiktaş Hisseleri Çöktü

EUFA kara sonrasında Fenerbahçe güne yüzde 9.21’lik düşüşle güne başlarken Beşiktaş yüzde 7 düştü.

UEFA disiplin Kurulu, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın cezalarını açıkladı. Kurul Fenerbahçe’ye 2+1, Beşiktaş’a ise 1 yıl Avrupa’dan men cezası verdi.

5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verilmesi sonrasında Fenerbahçe yüzde 9 üzerinde düşüş ile tabandan açıldı. Açılış sonrasında yüzde 8.8 geri çekilen hisse 27.60 TL’den işlem görüyor.

KARAR BORSAYI DA VURDU

UEFA’nın dün Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı Avrupa kupalarından men etme kararı bomba etkisi yaratırken, iki dev takımı borsada da vurdu. Karar piyasaların kapanmasından sonra geldiği için hisselerdeki etkisi bugünden itibaren görüldü. Takımların karar sonrası bugünkü açılışta hisseleri büyük darbe aldı. Karar dün borsanın kapanışına yakın geldiği için bugünkü etkiler merakla bekleniyordu.

HİSSELER ERİDİ

Fenerbahçe hisseleri güne yüzde 9,21 düşüşle 27,60 liraya geriledi. Beşiktaş hisseleri de yüzde 7,59’luk kayıpla 1,34 liraya indi.

UEFA’NIN KRİTİK MEN KARARI

UEFA dün akşam saatlerinde şike soruşturmasıyla ilgili olarak Beşiktaş’ı bir yıl, Fenerbahçe’yi ise 2+1 yıl Avrupa kupalarından men ettiğini açıklamıştı.

GALATASARAY VE Trabzonspor’DA DURUM NE

Borsada işlem gören Trabzonspor ve Galatasaray hisselerinden ise artış görülüyor. Trabzonspor hisseleri yüzde 6’nın üzerinde, Galatasaray hisseleri de yüzde 4’ün üzerinde primli. Galatasaray (GSRAY) yüzde 3.7’lik yükseliş ile güne başladı. Trabzonspor (TSPOR) ise yeni güne yüzde 9.51’lik yükseliş ile 6.88 TL’ye gelindi.

Kaynak:haberler.com

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: