12 Yıldız, Türkiye’nin #EZBERBOZAN’larını Dünya ile buluşturuyor

steponline 25 Ekim 2013 0
12 Yıldız, Türkiye’nin #EZBERBOZAN’larını Dünya ile buluşturuyor

12 Yıldız, Türkiye’nin #EZBERBOZAN’larını Dünya ile buluşturuyor

Usta-Çırak kültürü ile sosyal girişimciliği birleştirerek dünyaya pozitif değer üretmek ve iz bırakmayı amaçlayan Türk sosyal girişimi olan 12 Yıldız, dünyaya açılıyor.

İlk yılında 800 başvuru arasından seçilen 12 gençten oluşan ve her yıl yenilenen 12 Yıldız, ikinci yılına girerken Türkiye’deki tüm üniversitede Üniversite Yıldızları, tüm illerinde Şehir Yıldızları ve ilk yıl için 12 ülkedeki Ülke Yıldızları yapılanmayla 3 boyutlu büyüme adını verdikleri bir büyüme modeli geliştirdi.

12yildiz-logo3-transparent

12 Yıldız Kurucusu Ömer Ekinci bu büyüme modeline bağlı olarak organize ettikleri yeni projeleri #EZBERBOZANLAR’ı şöyle anlatıyor.

“Hepimizin bildiği 18-20 dakikalık TED konuşmaları, hem ilham verici hikayeleri hem de kısa ve net oluşuyla çok etkili bir iletişim kurma yöntemi. Biz de 12 Yıldız ile TED’in bu konseptinden ilham alarak gençlere yönelik ilham verici, etkisi ve eğitici yönü yüksek bir organizasyon dizayn ettik.

Ama bu organizasyonu, klasik konferans ya da zirveler gibi bir salonu dolduran insanların gelip, dinleyip gittiği bir organizasyon şeklinde tasarlamadık. Gençler yapıyorsa bi farkı olmalıydı.

Adını #EZBERBOZANLAR koyduğumuz bu etkinlik, sadece ticari başarıyı, sadece girişimciliği kapsamıyor, her alanda fark yaratmış, ezberleri alt üst etmiş isimleri Türkiye’nin 81 ilinden bulup destekçimiz Anadolujet ile İstanbul’a getireceğiz.

30 dakikalık 4 oturumdan oluşan #EZBERBOZANLAR’ın ilkinde; 30 yaşında Genel Müdürlük koltuğuna oturduğu İDO’yu bir dünya markası haline getiren Dr. Ahmet Paksoy, çok başarılı bir uluslararası kariyere sahip olan “Beyaz Yakalı Girişimci” kitabının yazarı Fatmanur Erdoğan, 7 yaşında ilkokul 1’de okuldan ayrılmak zorunda kalan, Urfa’dan İstanbul’a taşınınca da berber çırağı olarak başlayan, bugün basılı 3 kitabı ve birçok restaurant yatırımı olan Ramazan Bingöl ve Eğitimci Yazar Emrah Altuntecim, hayatlarından önemli kesitleri ve bu kesitlerden öğrendiklerini anlatacak. “

26 Ekim Cumartesi günü saat 10.00-14.00 arası Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Marmara Medya Merkezi’nde gerçekleşecek olan #EZBERBOZANLAR’a katılmak için http://bit.ly/ezber-boz linkindeki formu doldurmak yeterli.  Katılım sınırlı olduğu için katılmayı düşünüyorsanız formu hızlıca doldurmanız tavsiye ediliyor.

Aynı zamanda 12 Yıldız Ülke Yıldızlarının olduğu Almanya, İngiltere, Bosna-Hersek,Azerbaycan, Hindistan, Kazakistan, Kosova, Makedonya, Rusya, Özbekistan, Sudan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de 12 yıldız temsilcileri tarafından her ülkede en az bir salonu dolduran ülke gençlerine simultane çeviri ile izletilecek olan #EZBERBOZANLAR’ı sadece salonlarda 2000 kişinin izleyeceği tahmin ediliyor. Etkinliğin sonuna doğru bu ülkelere canlı bağlantı yapılarak ülke temsilcisinin, o ülkeden mesajları iletmesi ve Türkiye’ye söylemek istediklerini paylaşması sağlanacak. 2 yıl içinde hedef 50 ülkede temsilcilik ve 50 ülke gençlerine Türkiye’nin rol modellerinin, #EZBERBOZAN’larının hikayelerini dinletmek.

Tv.marmara.edu.tr adresinden de canlı yayınlanacak olan organizasyonun twitter hashtag’i #EZBERBOZANLAR

Ezberbozanlar konferansını twitter.com/12yildizorg ve facebook.com/12yildiz sosyal ağlarından takip edebilirsiniz. Bu organizasyon için Ömer Ekinci ve 12 yıldız ekibine teşekkür ederiz.

 

 

Leave A Response »

%d blogcu bunu beğendi: